2014. március 12., szerda

Ma reggel láttam

Ma reggel láttam: kilométer hosszú vasúti szerelvényt, több száz vadonatúj Renault-val a hátán vidáman kanyarogni, apró fiúcskát a villamoson, aki "kiolvasta" az egész Metropolt, miközben minden képet kommentált csilingelő hangján, kis csokor ibolyát egy kerítés tövében, a pékségben mosolyogni az eladólányt, pedig holtfáradt, mivel kilenc napja dolgozik egyvégtében, a budai hegyeket és a Szabadság-szobrot, amik mindig ott vannak, de néha jólesik rájuk csodálkozni. "Ülj le oda! Nyugodtan" – mondta a pici fiú az apjának, aki összeszidta, mert elszakadt az újság. Egy bácsi átgázolt rajtam, mert a távolabbi ajtónál akart leszállni. A pizzás csigán nem volt rossz a sonka. Süt a nap. Ez egy kicsit szebb reggel volt, mint a többi mostanában.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése