2014. március 12., szerda
Ma reggel láttam
Ma reggel láttam:
kilométer hosszú vasúti szerelvényt, több száz vadonatúj Renault-val a hátán vidáman kanyarogni,
apró fiúcskát a villamoson, aki "kiolvasta" az egész Metropolt, miközben minden képet kommentált csilingelő hangján,
kis csokor ibolyát egy kerítés tövében,
a pékségben mosolyogni az eladólányt, pedig holtfáradt, mivel kilenc napja dolgozik egyvégtében,
a budai hegyeket és a Szabadság-szobrot, amik mindig ott vannak, de néha jólesik rájuk csodálkozni.
"Ülj le oda! Nyugodtan" – mondta a pici fiú az apjának, aki összeszidta, mert elszakadt az újság.
Egy bácsi átgázolt rajtam, mert a távolabbi ajtónál akart leszállni.
A pizzás csigán nem volt rossz a sonka.
Süt a nap.
Ez egy kicsit szebb reggel volt, mint a többi mostanában.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése