2015. augusztus 1., szombat

Péntek esti vegyes



Tompa a fejem és az ágy is húz,
meggyűrődött rajtam a pöttyös blúz.
Nem bírja a térdem a rock and rollt,
elmúltam már húszéves, de régen volt!

Ne menekülj, bébi, úgyis elkaplak,
lepereg a cipődről a fényes lakk,
szépen belőtt séród is kócos lesz,
ha nem énekled el nekem, hogy oh,yes!

Hazaviszel vagy nem, úgy is jó,
Hadd lobogjon a hajam, ez kabrió,
A csomagtartót nem kevesen fényezték,
fejezd inkább egyedül be az estét!

-------------

Mennek mind egykedvű, szép reggeli sorban,
a Szabadság hídon át,
villamoson ülve, lélekben elrepülve,
nem figyelnek rám,
ablakon kinéznek, nem kérdezi senki,
hogy mi az, ami fáj,
csak a Gellért téren, Cseh Tamás kezében
mozdul meg a gitár.

----------


Anyám rossz világra szült, apám elszelelt,
nem féltem semmitől, az utca nevelt.
Ne higyj annak, aki mást mond. Óóó!
Pénzem sosem volt, italom fizette más,
hideg szállodám a buszvégállomás.
Ne higyj annak aki mást mond. Óóó!
Amikor fázom, az alkohol segít,
koszos kutya a társam, ő majd melegít.
Ne higyj annak, aki mást mond. Óóó!
Dalom rekedtes, és vörös a szemem,
éjjel ellopták megint mindenem.
Ne higyj annak, aki mást mond. Óóó!


-----------


Nyári éjjel virágzik a pereszke,
édes rózsám, nem tudom, hogy szeretsz-e,
nyári éjjel, sejehaj, felhúzom a csizmámat,
megkeresem, s elverem a babámat.

Kinn a mezőn legelészik a konda,
egyik malac rálépett egy vakondra,
hazavittem, sejehaj, édesanyám megfőzi,
a szeretőm épp a traktort előzi.

A faluban nincsen kocsma, bezárták,
tejet iszik minden ember vagy málnát,
én is innék, sejehaj, de nem adnak hitelbe,
ráadásul mind meg vagyunk figyelve.










Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése