Szabad ám feliratkozni is a blogra, eme bátran cselekvők között kisorsolok egy hagymalevest cipó nélkül a görög csigáéknál. ;)
A
régi viccnek teljesen megfelelve, minden nap BMV-vel utazom: busz,
metró, villamos, ebben a sorrendben. Többek között ezért is születhettek
meg múlt évben a villamos–szösszenetek, amiket megosztottam
ismerőseimmel, több-kevesebb sikert aratva. Inkább többet. Köszönöm
nektek!
A minap is rázkódtam a nagy sárga közlekedési
eszközön, s jobb híján füleltem, ahogy szoktam, hátha elcsípek valami
érdekes beszélgetést.
Egy fiatal lány mesélte a vele utazó fiúnak,
hogy ismerőse, a hatéves Emőke tisztára belezsongott az életkorára
egyébként jellemző hercegnősdibe: rózsaszín hacuka, hátizsák, tolltartó,
minden használati tárgyon Disney Hófehérkék és Hamupipőkék
csillognak-villognak.
Húga, a kis szőke Anna szintén elkapta a
hercegnő-lázat, de ő nagyban játszik: csak tüllszoknyában hajlandó
óvodába menni, és úgy is viselkedik, mint egy vérbeli királylány. Ez a
stílus meghozta neki a nem várt sikert is: egy gyerekeknek szóló
színházi előadáson az "igazi" királykisasszony kiválasztotta őt a nézők
közül, és vele keringőzött egyedül a színpadon.
Erre Emőkének
vérbe nyihhant a szeme, és elkezdett ordítani, hogy mi az, hogy nem vele
táncol a királylány, különben is, Anna ellopta tőle a hercegnői
mivoltát, ez az ő ötlete volt eredetileg. Végül meg kellett mosni az
arcát vízzel, mert úgy felhergelte magát.
Kicsit mosolyogtam a
történeten, közben el is elszomorodtam. Az ősi irigység ez? Vagy az álmaink
kisajátítása? Csak én álmodhatok valamiről, és amiről álmodom, az senki
másé nem lehet? Azzal, hogy álmodom róla, magamhoz láncolom, és az enyém
lesz? Nem. Még az sem az enyém, ami a kezemben van, csak kölcsön kaptam
egy időre.
Álmodni szabad, sőt sokszor hasznos is: gazdagabb, színesebb lesz
az ember élete ezáltal. Néha azonban rombolhat, mert az álmod rabja leszel,
és az, hogy nem válsz soha "igazi királylánnyá", vagy éppen nem veled táncol a herceg, akár meg is keserítheti
az életed. Még akkor is, ha végig tudtad, érezted, hogy igazából sosem nem fog
megvalósulni az, amiről álmodtál.
Emőke,
kicsi, hisztérikus Emőke, köszönöm, hogy tanítasz. Megígérem, hogy soha
nem fogom bántani az Annákat. Ha velük táncol a királylány, hát tegye.
Lehet, hogy tánc közben jól letapossa a lábukat. :)
jn
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése